alaScore

alaScore
is a reliable, objective and simple product quality rating.

Dlaczego alaScore™?

alaScorePonieważ jest wiarygodną, obiektywną i prostą oceną jakości produktu.

Wiarygodna: alaScore™ standaryzuje tysiące profesjonalnych testów z wielkiej liczby źródeł na świecie i opracowuje najbardziej obiektywny wynik. Uwżamy, że im więcej opinii i testów jest danego produktu, tym bardziej wiarygodna jest jego ogólna ocena. W związku z tym rozwinęliśmy serwis, który pomaga w odpowiedzi na pytania, na które typowy sprzedawca nie może lub nie chce odpowiedzieć. Magazyn, gazeta lub nawet organizacja konsumencka testująca produkty może nie być pomocna, ze względu na niszowość niektórych produktów. Nie testujemy produktów samodzielnie, zamiast tego zapewniamy Tobie wiarygodne testy za darmo.

Objektywna: alaTest jest całkowicie niezależny od źródeł testów załaczonych w naszym serwisie. alaTest nie preferuje żadnego śródła testów i nie ma wpływu na ich wyniki.

Prosta: W związku z mnogością testów i opinii publikowanych na świecie - zarówno online jak i offline - wiele produktów jest różnie ocenianych przez różne źródła. Jako że zarówno kryteria testów jak i oceny różnią się w zależności od źródła, może to być dla konsumentów mylące.


Jakie czynniki wliczają się do wzoru alaScore™ ?

alaScore™ jest złożonym algorytmem, zbudowanym na czterech kluczowych czynnikach:

Czynnik 1: Relatywna ocena produktu dla każdego śródła w każdej kategorii

Dlaczego? Ponieważ źródła oceniają pozytywnie produkty, które oceniają i mają tendencję do dawania im zawyżonej oceny. Na przykład więcej produktów jest ocenianych pozytywnie w porównaniu do ocenianych negatywnie. W związku z tym alaTest na pierwszym miejscu oblicza relatywny wynik dla każdego produktu w każdej kategorii.

Czynnik 2: Wiadygodność źródła testu

Dlaczego? Ponieważ wynik testu ze źródła, które przetestowało tylko jedną kamerę jest mniej wiarygodny, niż ze źródła, które przetestowało kamer 500. Uważamy, że im więcej produktów źródło przetestowało w konkretnej kategorii, tym większe jego rozeznanie w tej kategorii.

Czynnik 3: Znaczenie profesjonalnych opinii w porównaniu do opinii użytkowników

Dlaczego? Ponieważ alaTest uważa, że rozeznanie profesjonalnego recenzenta jest ważniejsze w szacowaniu wyniku.

Czynnik 4: Nowe produkty w porównaniu do starych produktów

Dlaczego? Ponieważ w at alaTest porównujemy nowe produkty do innych nowych produktów, ale również do starych produktów. Każe alaScore ma czynnik starzenia, oparty na jego wieku. Oznacza to, że wysoki wynik odtwarzacza mp3 z czasem będzie niższy. Produkty są rozwijane, aby sprostać rosnącym wymaganiom. Zmniejszanie oceny różni się w zależności od prędkości rozwoju w danej kategorii, np. zmywarki starzeją się wolniej niż np. odtwarzacze mp3. Aby ustalić wiek produktu ustalamy średni wiek, oparty na średniej dacie ocen danego produktu w naszej bazie danych.

Czy niskie alaScore™ oznacza że produkt nie jest polecany?

Niekoniecznie. Niski wynik alaScore™ oznacza po prostu, że w oparciu o dostępne opinie, ten produkt jest gorszy niż podobne produkty z tej samej kategorii. Innymi słowy, niski wynik alaScore™ oznacza, że dany produkt ma relatywnie gorszą jakość w porównaniu do innych produktów w tej samej kategorii.

Czy alaScore™ może być błędne?

Tak. Taka sytuacja może wystąpić, jeśli oceny z zewnętrznych źródeł nie są poprawne i/lub produkt został oceniony małą ilość razy.